Esmaspäev, 20. mai 2024
Euroopa autoturgu asub vallutama uus “hiinlane”, rahvavabariigile kuuluv Chery Group. Meie jaoks seni tundmatu bränd on edukalt kinnitanud kanda näiteks Austraalias. Ettevõte alustab tegevust üheksal Euroopa sihtturul ning toob osa tootmisest Barcelonasse.

Chery Group alustab Euroopas esialgu üheksal sihtturul. Ots tehti lahti Hispaanias, kus Chery toodab suure osa euroopa turule mõeldud sõidukitest. Müüki on alustatud Suurbritannias, järgnevad Itaalia, Poola ja edasi ülejäänud suured turud. Eesti esialgu nimekirjas ei ole, kuid ettevõte plaan on katta kõik riigid edasimüüjate võrgustikuga.

Chery Automobile Co. Ltd., mis kaupleb nime all Chery (hiina keeles: 奇瑞; pinyin: Qíruì), on Hiina riigile kuuluv autotootja, mille peakontor asub Anhui provintsi kaguosa linnas Wuhus. 1997. aastal asutatud ettevõte on praegu Hiina suuruselt kolmas autotootja, 2023. aastal müüs kontsern ligi 2 miljonit sõidukit.

Järgmise kahe aasta jooksul toob kontsern turule vähemalt kuus automudelit: esimesena jõuavad Omoda ja Jaecoo märgiga autod. Roheajastule kohaselt tulevad müügile nii hübriid- kui elektriajamiga maasturilaadsed tooted.

Läbirääkimised 2021. aastal Nissani poolt suletud Barcelona autotehase omandamiseks Hispaania valitsuse ja hiinlaste vahel on lõpusirgel. Kui tehing heaks kiidetakse, alustab Chery tootmist lähiaegadel.

Chery Euroopa direktor on Jochen Tueting, kes on veendunud, et Chery-st saab märkimisväärne bränd ning eurooplased võtavad erinevad maasturilaadsed tooted rõõmuhõisetega vastu: “Järgmisel aastal jõuab turule Jaecoo kaubamärk, alustame müüki Jaecoo 7 linnamaasturist,” rääkis Tueting. “Nii mudelivalik kui hinnastus on väga konkurentsivõimelise, näiteks täiselektriline Omoda 5 maksab vähem kui 40 000 eurot,” lisas ta.

Luksusbrändiks tõstetud Exlantix ootab oma järjekorda, kuid see tuleb. Jochen Tueting on napisõnaline, ta ei taha paigutada Chery mudeleid kindlatesse hinnakategooriatesse. Kõigi Chery toodete puhul tuleb tõdeda, et need on tõenäoliselt Euroopa traditsioonilistest tootjatest innovaatiliste lahendustega suure sammu ees.

“Me tulime selleks, et jääda,” kinnitas Tueting. “Põhimõtteliselt oleksime võinud tulla vaid ühe kaubamärgiga, kuid tahame, et Chery positsioneeriks end preemium-segmendis laial rindel,” resümeeris direktor, kuid vältis konkreetsete müügieesmärkide nimetamist.

Plaanist katta kogu Vana Maailm edasimüüjate võrgustikuga rääkis Jochen Tueting: „Toetume klassikalisele jaemüügivõrgule. Väljakujunenud edasimüüjad tunnevad oma piirkonda ja võimalikke kliente kõige paremini.”

Taustaks
  • 2023. aastal alistas Chery Group märkimisväärse verstaposti, müües aastas 1 881 316 sõidukit, mis tähendab 52,6% kasvu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, ületades tööstuse kasvumäära;
  • 2023. aastal eksportis Chery Group 937 148 sõidukit, mis tähendab 101,1% kasvu ja 21 aastat järjest Hiina suurima sõiduautode eksportijana;
  • 2023. aasta detsembri lõpuks saavutati keskmine kuumüük 215 690 ühikut
  • Chery Groupi ülemaailmne autotööstuse kasutajabaas on nüüdseks ületanud 13 miljoni piiri, kusjuures 3,35 miljonit kasutajat asuvad väljaspool Hiinat.

Fotod: Chery Group pressiruum

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN