Kolmapäev, 24. juuli 2024
Renault jätkab uuenduste lainel ja toob Australisse kolmanda põlvkonna „4Control Advanced“ nelikroolimise. Renault võttis tehnoloogia kasutusele 2007. aastal ning sellest ajast peale on seda jõudsasti edasi arendatud. C-segmendi maasturite seas ainulaadne süsteem aitab kaasa paremale sõidumugavusele ja -elamusele ning ühtlasi ka jõudlusele.

„Renault tutvustab uuel CMF-CD platvormil uuendatud nelikroolimist. Tänu tagarataste elektroonilisele juhtimisele on nüüd võimalik pakkuda parimat jõudlust kõigis tingimustes: manööverdusvõimet linnas, reaktsioonikiirust maal ja mägiteedel ning stabiilsust ja ohutust kiirteel,” sõnas Renault’ sõidukidünaamika juht Filippo Mantovani.

Australil on ka mitmikhoobvedrustusega tagasild, mis tagab parema teelpüsivuse, mugavama sõidu ja stabiilsuse igas olukorras. Halbadel teedel tagab tagumiste rataste liikumine parema juhitavuse ja nii suudavad need etemini ületada ebakorrapäraseid teekatteid – ratta ja tee kontakt on parem ning mugavuses ja akustikas pole tehtud järeleandmisi.

Üle 50 km/h sõites pööravad tagarattad esiratastega samas suunas kuni 1°. See saavutatakse tänu tagateljele paigaldatud rooliajami lisamisega, mis juhib roolivõimendilt, mootorilt ja elektrooniliselt stabiilsuskontrollilt (ESP) tulevaid sisendeid.

Renault Austral nelikroolimine

Paindlik ja hõlpsasti manööverdatav – Austral on C-segmendi linnamaasturi kohta keskmisest parema juhitavusega. Selle pöörderaadius on 10,1 m, mis on parem kui nii mõnelgi linnaautol. Australi tagateljel asuv rooliajam suudab pöörata tagarattaid kuni 5° esiratastele vastassuunas (võrreldes eelmise põlvkonna 3,5°-ga).

Renault Austral nelikroolimine

Australi uusima põlvkonna Multi-Sense tehnoloogiaga saab juht nüüd sõidukogemust parandada. Olenevalt valitud eelprogrammeeritud sõidurežiimist (Eco, Comfort või Sport) on võimalik valida igale kolmele režiimile 13 erinevat taset. Seadistused hõlmavad nii veermiku käitumist kui ka rooli tundlikkust ja vastusurvet, mootori seadistust ja veojõukontrolli tundlikkust. Neile pääseb juurde OpenR ekraani või roolil asuva uue nupu kaudu.

Meedia: Renault

KOMMENTEERI SIIN