Reede, 14. juuni 2024
Tavaliselt on tagasikutsumise põhjuseks viga tootearenduse tasandil või praak mõne komponendi tootmisel. Üks vaene Subaru töötaja aga saab hiljutise tagasikutsumise eest kogu au endale võtta.

Hiljuti kutsuti USA-s tagasi 383 värsket Imprezat ja Outbacki, et üle vaadata CVT-kasti käigukangi kaablite kinnitused. Liiga nõrgalt kinnitatud kaablite tõttu ei pruugi tavapärane P-R-N-D valik ning käsitsivahetused korralikult toimida.

Kiire vahemärkus neile, kes mõtlevad, kuidas toimib käsitsivahetus teoorias lõpmatu ülekannete arvuga CVT-kastil, kus mingeid “käike” vahetamiseks tegelikult pole.

Kiirendus CVT-ga on üldjuhul mannetu ja omapärane elamus – mootoripöörded püsivad maksimumi lähedal, kast vahetab pidevalt libistades ülekannet, et mootori pöördemomenti maksimaalselt ära kasutada. Sellega seondub aga nn. “kummipaelatunne”, mis paljudele juhtidele ilmselgelt ei meeldi.

Seega on osal uuematest Subarutest sisse kirjutatud võimekus harjumuspäraste “astmetega” vahetada – käiguvalitsat või labasid tõmmates hüppab CVT kindlale ülekandele, mitte ei “libista” end sinna.

See, et kaablid aga lõdvalt kinni on, on USA liiklusturvalisusorgani NHTSA andmetel ühe töötaja süü. Nende raportis on kirjas: “Potentsiaalselt vigased sõidukid tuvastati tootmisgraafiku järgi. Kindel töötaja, kes töötas vastaval koosteliinil vahemikus 14.12-21.12.2020, kasutas momentvõtit valesti.”

See on täpselt sobilik vanasse heasse rubriiki “sul oli üks töö…”

Foto: Shutterstock

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN