Teisipäev, 18. juuni 2024
“Apple’i auto” uudised käivad nagu Ameerika mäed – alles eelmisel nädalal kaaluti 3 miljardi euro investeerimist, nüüd aga teatati ametlikult, et ei saadud siiski kokkuleppele.

Kuu aega tagasi kinnitas Hyundai Motor Company, et läbirääkimised Apple’iga isejuhtiva elektriauto tootmiseks käivad. Nüüd aga teatati, et koostööplaan leidis lõpu. Uudise peale langes Hyundai aktsia 6,2% ning Kia oma 15% – kokku umbes 7 miljardit eurot.

Hyundai on tuntud oma vastumeelsuse poolest teiste firmadega koostööd teha – mootorid, käigukastid, isegi teras toodetakse ise. Võimalik koostöö Apple’iga jagas Hyundai vastutavad kahte leeri – oleks ju tegu olnud kokkuleppega, kus Hyundai ja Kia oleksid lihtsalt tootjad.

Anonüümseks jääda soovinud Hyundai nõukogu liige ütles Reutersile, et firmasisene vastuseis oli tugev – Hyundai pole firma, mis teistele autosid toodaks. Apple, mis tuntud oma napisõnalisuse poolest arendatavate toodetega seoses, pole omapoolset kommentaari veel andnud.

Analüütikute hinnangul valas õli tulle ka kokkuleppe lekkimine meediasse ning Apple’i lähenemine Hyundaile kui ainult tootmisteenuse pakkujale ning varustajale.

Foto: Hyundai/IONIQ

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN