E-kaubandus areneb mühinal, meil on e-toidupoed, netiapteek, pakiautomaadid, kõikvõimas ID-kaart ja internetipank (hea küll, USAs võib-olla päris kõiki sellest loetelust veel ei ole, aga siiski). Seega oli ilmselt ainult aja küsimus, kui sellesse ritta astub ka autokaubandus, ning nüüd on USA online-automüügiettevõte Carvana selle ära teinud. Nashville’is, Tennessees avati nimelt autode müügiautomaat.

Automüügi automaat USA

Carvana tegevjuht Ernie Garcia ütles, et algne kontseptsioon loodi juba 2014. aastal, ning siiamaani tegeleti selle arendusega. “Meie uus müügiautomaat on tipptehnoloogiline, mitmekorruseline ehitis, mis toimetab meie klientidele autod kätte lihtsalt erilise mündi sisestamisel. Meie missioon on muuta auto ostmine paremaks, ja see müügiautomaat on ainulaadne peegeldus sellest, kui lihtsaks oleme suutnud internetist auto ostmise muuta,” jätkas Garcia.

Siiski ei ole elu nii lihtne, et tänaval jalutades tuleb Aston Martini isu, libistad eurose mündi masinasse ja uus DB9 sõidab ette. Klient peab sooritama ostu internetis ja minema Nashville’i, kus asub 5-korruseline 20 autot mahutav müügiautomaat. Kuna paberitöö on internetis juba tehtud, peab klient valima teenindusletis oma nime ja sisestama erilise mündi. Selle peale ärkab torn maagiliselt ellu, otsib kliendi auto enda seest üles ja toimetab selle välja kliendile, keda on valmis abistama ka igaks juhuks kohalviibivad Carvana töötajad.

Carvana kavatseb müügiautomaate paigaldada ka mujale. See vähendaks veelgi klientide kokkupuuteid müügitöötajatega ning paljud inimesed hindaksid seda kindlasti kõrgelt. Uuringute kohaselt teevad inimesed nagunii enne autosalongi minekut suure osa eeltööst internetis ära. See, kas uus auto on üks selliseid esemeid, mille puhul just salongi ostma minekul on oma iseäralik võlu, jääb igaühe enda otsustada. Accelerista arvates võib see isegi nii olla.

Allikas: Digital Trends, meedia: Carvana

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.