Laupäev, 18. mai 2024
Lamborghini liigub samuti täiselektrilise tuleviku poole ning esimene elektri-Lambo saabub 2025 ja 2030. aasta vahel.

V12 aeg läheneb paraku aina jõulisemalt lõpule – Ferrari 812 Superfast Competizione võib jääda üheks viimaseks vabalthingava V12-ga Ferrariks ning ka Lamborghini läheb elektri teed. Jah, ka hirmkallite superautode tootjad ei pääse üleilmsete heitmenõuete käest. Irooniline, arvestades kui vähe keskmine superauto aastas sõidab.

Lamborghini ei hüppa kohe tundmatus kohas vette, vaid võtab asja sarnaselt paljude teistega rahulikult ning alustab hübriididega. Seni on toodetud vaid üks hübriidajamiga Lamborghini – piiratud koguses toodetud erimudel Sián, mida on vaid 63 eksemplari.

Eile avalikustati käesoleva kümnendi plaan nimega Direzione Cor Tauri ehk suund sõnni tähtkujus paikneva härja nime kandva tähe poole. Strateegia koosneb kolmest faasist.

Esimeseks neist on hüvastijätt V12-ga ning see toimub läbi kahe selle aasta jooksul esitletava mudeli, mis kannavad endas margi ajalugu ja ikooniliste mudelite DNA-d.

Teine faas algab 2023. aastal ning keskendub kogu mudelivaliku hübridiseerimisele, mis peab lõpule jõudma 2024. aasta lõpuks. Lamborghini esindajate sõnul jäävad dünaamika ning Lamborghini sõiduelamus firma inseneride ja tehnikute töö fookuseks.

Süsinikkiu kasutamine on võtmetähtsusega, et vähendada elektrifitseerimisega lisanduvat massi. Firma eesmärk on 2025. aastaks vähendada Lamborghini mudelite süsinikdioksiidi heitmeid 50%.

Strateegia kolmas faas ehk täiselektriliste mudelite müük algab “millalgi kümnendi teises pooles” esimese täiselektrilise Lamborghini esitlemisega.

Direzione Cor Tauri õnnestumiseks investeeritakse elektriliajamitehnoloogia arendustöösse nelja aasta jooksul 1,5 miljardit eurot. Lamborghini sõnul on see selles vallas firma seni suurim investeering. Heitmeid püütakse vähendada ka mujal – näiteks Lamborghini peakontor Sant’Agata’s on juba 2015. aastast kliimaneutraalne.

Foto: Lamborghini

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN