Reede, 14. juuni 2024
26. septembril sai Peugeot, mis kuulub maailma kolme vanima brändi hulka, 210-aastaseks. Osana selle saavutuse tähistamiseks kokku pandud eriprogrammist avalikustati ka uus sportlik pistikhübriid 508 Peugeot Sport Engineered. Millega täpsemalt tegu on?

Nagu autotootjate hulgas paistab kombeks olevat, on ka Peugeot võtnud ja loonud sportlikele sõidukitele keskenduva haru nimega Peugeot Sport Engineered. Esimesena on käed külge saanud 508 ning kuna turul on ruumi sportlikele pistikhübriididele, siis just täpselt see uus 508 olema saab.

Peugeot 508 Sport Engineered saab olema võimsaim seeriatootmises olev Peugeot. 1,6-liitrine turboga ridaneli ning elektriajam mõlemal teljel pakuvad kokku 355 hj, 520 Nm ning kiirenduse sajani 5,2 sekundiga. Elektrooniline piiraja sekkub kiirusel 250 km/h.

Kuigi ajamite paigutuse tõttu on selge, et tegu on nelikveolise masinaga, pole veojõu jaotumise kohta veel infot – tõenäoliselt eelistab masin siiski tavasõidul esivedu ning nelik rakendub vaid kiirendusteks ja veojõu jagamiseks parema kurvisuutlikkuse tarbeks.

Muudatused sees ja väljas

Et suurema võimsusega toime tulla, on kasutusele võetud uued seadistatavad amordid, suuremad neljakolvilised pidurid ees, 20-tollistele velgedele mässitud Michelin Pilot Sport 4S rehvid ning ka sõiduki rööbet on laiendatud. See kõik peaks tähendama nauditavat kurvi- ja rajasuutlikkust.

Sportlikule erimudelile omaselt on ka välimust veidi järele aidatud – agressiivsem esistange, iluvõre, tagastangesse integreeritud difuusor, kaks väljalasketoru ning kolm vaid selle mudeli jaoks pakutavat värvi peaksid Sport Engineered’i tavamudelitest eristama.

Sõitjateruumis suuri muudatusi toimunud ei ole – peamisteks erinevusteks tavamudelist on sportistmed, uus Focali helisüsteem ja täiendatud graafikaga multimeediasüsteem.

Lubab ka täiselektrilist sõitu

Akupaki maht on 11,5 kWh, mis võmaldab vaid elektri toel läbida kuni 40 km. Tavalisest kodusest pistikust saab aku täis umbes kahe tunniga ning täis akuga on võimalik saavutada kütusekulu 2,03 l/100 km (WLTP), paisates õhku vaid 46 g CO2 kilomeetri kohta.

508 Sport Engineered peaks müügile jõudma 2021 esimeses pooles.

Fotod: Peugeot

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN