Neljapäev, 25. juuli 2024
Sahinad sellest, et Apple hakkab autosid tootma, on viimasel ajal jälle hoogu võtnud. Auto mis iganes kujul on juba suur amps, Apple tahab aga ideaalis lisada ka märksõnad “elekter” ja “isejuhtiv”.

Hyundai kinnitas hiljuti, et käimas on läbirääkimised Apple’iga, kuid ka mitmed teised tootjad on esitanud päringuid isesõitvate autode arendamiseks ja tootmiseks. Tundub, et läbirääkimised on toonud ka esimesed tulemused – Bloombergi andmetel saaks tootmine toimuma USA-s Georgia osariigis asuvas Kia tehases.

Juba 17. veebruaril või pisut hiljem võib oodata koostöölepingut kahe firma vahel, mille eesmärgiks on aastal 2024 tutvustata Apple Cars’i. Tootlikkuseks sihitakse 100 000 sõidukit aastas. Osana lepingust oodatakse Apple’ilt ka 3 miljardi euro suurust investeeringut firmasse.

Apple’i analüütik Ming-Chi Kuo sõnas, et sõiduk saab põhinema Hyundai E-GMP platvormil. Samas peab ta välja hõigatud 2024 tärminit optimistlikuks ja ennustab autot kõige varem 2025 jooksul.

Foto: Imagine by Kia Concept

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN