Neljapäev, 25. juuli 2024
Rolls-Royce avalikustas oma esimese täiselektrilise mudeli Spectre. Luksuskupee hinnastatakse Cullinani ja Phantomi vahele ehk oodata on vähemalt 400 000 € hinnalipikut.

Spectre täpne hind selgub järgmise aasta lõpus, seni on teada mõned infokillud ja mis põhiline – mudelikonfiguraator juba toimib ja igaüks saab sukelduda värvide ja lisapakettide maailma, mis tavaliselt reserveeritud vaid superrikastele.

Andmete osas on teada üpris vähe, seega alustame kohe elevandist toas – tõesti ei ole liialdus öelda, et Spectre kaalub väiksemat sorti elevandi jagu. Luksusautode puhul pole väike mass loomulikult kunagi oluline olnud, kuid Spectre kaalub peaaegu 3 tonni, millest 700 kg moodustab akupakk.

Massiivne akupakk on kandev element, mille toel on Spectre vähemalt 30% jäigem kõigist senistest Rolls’idest. Teljevahe on 3210 mm, WLTP sõiduulatus 520 km, tippvõimsus 585 hj/430 kW ja suurim pöördemoment 900 Nm. “Sajani” peaks jõudma 4,5 sekundiga, mis gabariite arvestades pole kehv näitaja.

Mudelikonfiguraatorisse sukeldudes saab selgeks, mis on ülirikastele oluline. Kui maksad oma auto eest niikuinii vähemalt uue Tallinna kesklinna korteri hinda, pole ammu enam oluline, kas lisad sinna mõne Dacia väärtuses veljed või mõne keskmise Volkswageni jagu sisustusvalikuid.

Valida saab kõike alates põhivärvist, täiendvärvist, velgedest, istmete eri osade toonist kuni piilari sisse peidetud vihmavarju värvideni. Kui rahas poleks küsimust, tehtaks rõõmuga valmis ka agressiivselt koledate värvikombinatsioonidega Spectre. Loomulikult saaks ka maitsekamalt, aga kus siis lõbu jääb?

“Samblarohelise” ja “pojengiroosa” nahaga sõitjateruum, mida täiendavad mõned rohekollased detailid, sekka veel valget ja muid karjuvaid valikuid? Muidugi saab! Pidage meeles – kui oled rikas, siis pole Sa maitselage, vaid ekstsentriline.

 

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN