Kolmapäev, 29. mai 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Sel nädalal saab jazzi, souli, rokki ja folki! Palju elavat värsket muusikat, mida oma selle nädala kevadiste rattasõitude taustaks olen kuulanud, nautides ja imestades!

Kõigi sõidumuusika playlistidesse lisatud lugudega saab tutvuda siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA. Eelmise nädala sõidumuusika kõlab siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 19/2023

 

NxWorries, Anderson .Paak, Knxwledge “Daydreaming”
Kaks Los Angelese kaasaegse muusikaskeene eestvedajat: Bruno Marsi, Pharrell Williamsi, Kendrick Lamari, KAYTRANADA ja lugematu arvu muude kuulsustega koostöid teinud laulja ja trummar Anderson .Paak ning produtsent Knxwledge on taas duot tegemas ja see sobib päikeseliste ilmadega lausa suurepäraselt. “Daydreaming” on üks kahest värskest singlist, kust kumab läbi mõnusalt laisk 80ndate gruuv ja .Paaki loomuomaselt flirtiv stiil. Ja see jõhkra drive’iga mängitud kitarrisoolo laulu lõpus, tõsiselt hea!

Misha Panfilov “Draw Us Here”
Väsimatult produktiivne Misha Panfilov on oma septetiga valmis saanud värske EP “Gala!” – spirituaalne jazz, soul ja kavalad peanoogutused kantrile, mis sai kahepäevase stuudiosessiooni jooksul salvestatud juba 2 aastat tagasi. Esimene pala plaadilt pealkirjaga “Draw Us Here” on meeldivalt ruumise kõlaga live jam, mille õhulistes lainetes saab supelda peaaegu et 7 minutit järjest.

Resavoir, Brandee Younger “Taking Flight”
Chicago soul jazz aastast 2019, mille löövad puhkpillikäigud ja sillerdav atmosfäär garanteerib tõeliselt hõljuva meeleolu. Muusikaline projekt, mille debüütplaati oleksin hea meelega tahtnud avastada juba aastaid tagasi.

Blur “The Narcissist”
Kultusbänd Blur lubab viimaks pärast kaheksa-aastast pausi taas uut albumit! Esimene singel on nüüd väljas ja juulis peaks ilmuma ka ülejäänud kauamängiv. Heebleid lakke peksvad trummid, orkestreeritult mitmehäälsed taustavokaalid ja plärisevad kitarrid – mida rohkemat võikski neilt legendidelt oodata. Suur taaskohtumisrõõm.

George Clanton “Livin’ Loose”
Kiikame aastasse 2018, kus tehti üllatavalt tabavat eksperimentaalset vaporwave-popmuusikat. Käre ja mudane lo-fi, mille kõiki miksimise reegleid eirav stiil komplimenteerib tervikut äärmiselt nauditavalt.

Lau Noah, Jacob Collier “If a tree falls in love with a river”
Vahelduseks ka midagi siirast, pehmet ja sulnist – lahedalt keeruliste meloodiliste käikudega folkmuusika Lau Noah ja geniaalse Jacob Collieri esituses tõmbab imehästi läbi oma tasase tagasihoidlikkuse kogu tähelepanu enda peale.

Liisi Koikson, Marti Tärn, Sander Mölder “nagu merelaine”
Eelmisel emadepäeval ilmunud töötlus Silvi Vraidi hittloost, mida esitavad kodumaised oma ala professionaalid. Tõeline rännak läbi jazzi ja pehmelt põksuva elektroonika, mis uimastab ja tirib endaga kaasa – täpselt nagu merelaine.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN